buses.appΑστικές συγκοινωνίες Γκολντ Κόουστ
Φόρτωση προβολής 3D…

Οδηγός: Γκολντ Κόουστ

Παραλία Kurrawa στο Broadbeach

Γκολντ Κόουστ

Η φυλασσόμενη παραλία μπροστά στο Broadbeach, πιο ήσυχη εναλλακτική του Surfers Paradise λίγα χιλιόμετρα νοτιότερα, με παραλιακό πάρκο και τον Σύλλογο Ναυαγοσωστών Kurrawa.

Πώς να φτάσετε με τις αστικές συγκοινωνίες

Γραμμές που σταματούν κοντά

Σχεδιασμός διαδρομής προς «Παραλία Kurrawa στο Broadbeach»

Από την τοποθεσία σας ή από διεύθυνση που πληκτρολογείτε — η διαδρομή σχεδιάζεται στον 3D χάρτη παραπάνω.

Φόρτωση σχεδιασμού διαδρομής…

Παραλία Kurrawa στο Broadbeach — Γκολντ Κόουστ
Παραλία Kurrawa στο Broadbeach · Kgbo / CC BY-SA 4.0 (Wikimedia Commons)

Τι είναι

Η παραλία Kurrawa απλώνεται ανάμεσα στους ουρανοξύστες του Broadbeach και τον ωκεανό, με το Kurrawa Park πίσω της: γκαζόν, στέγαστρα για πικνίκ, παιδικές χαρές και παραλιακό μονοπάτι που συνεχίζει βόρεια ως το Surfers Paradise και νότια προς το Burleigh Heads. Ο σύλλογος ναυαγοσωστών επιτηρεί την παραλία, και το κολύμπι είναι ασφαλέστερο ανάμεσα στις σημαίες.

Το Broadbeach Mall με τα εστιατόρια και τα καφέ του και το Συνεδριακό και Εκθεσιακό Κέντρο της Gold Coast απέχουν λίγα λεπτά με τα πόδια προς την ενδοχώρα.

Πώς να φτάσετε με το λεωφορείο

Η γραμμή 705 σταματά στη στάση Old Burleigh Rd at Kurrawa SLSC, ακριβώς δίπλα στον σύλλογο ναυαγοσωστών, και στη Surf Pde at Broadbeach Mall. Το τραμ G:link (L1) σταματά στον σταθμό Broadbeach North, περίπου 550 μέτρα μακριά.

Από το Surfers Paradise το τραμ χρειάζεται μόλις λίγα λεπτά.

Συχνές ερωτήσεις

Πώς φτάνω στο αξιοθέατο Παραλία Kurrawa στο Broadbeach με τις αστικές συγκοινωνίες;

Οι πλησιέστερες στάσεις είναι: Old Burleigh Rd at Kurrawa SLSC, Elizabeth Av at Oracle Boulevard, Old Burleigh Rd at Queensland Avenue. Ανοίξτε οποιαδήποτε από αυτές για να δείτε τις γραμμές που σταματούν εκεί, ή χρησιμοποιήστε τον Σχεδιασμό διαδρομής για διαδρομή από την τοποθεσία σας προς το Παραλία Kurrawa στο Broadbeach.

Ποια είναι η πλησιέστερη στάση στο Παραλία Kurrawa στο Broadbeach;

Old Burleigh Rd at Kurrawa SLSC (κωδικός στάσης 319678), περίπου 140 m από το Παραλία Kurrawa στο Broadbeach. Στη σελίδα της στάσης μπορείτε να δείτε όλες τις γραμμές που σταματούν εκεί και ζωντανές εκτιμήσεις άφιξης.

Πού βρίσκεται το Παραλία Kurrawa στο Broadbeach;

Το Παραλία Kurrawa στο Broadbeach βρίσκεται στην πόλη Γκολντ Κόουστ. Μπορείτε να δείτε την ακριβή θέση του και μια τρισδιάστατη προβολή στην κορυφή αυτής της σελίδας.

Πώς φτάνω στο Παραλία Kurrawa στο Broadbeach από άλλο σημείο της πόλης;

Ανοίξτε τον Σχεδιασμό διαδρομής, εισαγάγετε την αφετηρία σας (διεύθυνση ή στάση) και το Παραλία Kurrawa στο Broadbeach ως προορισμό — θα λάβετε τις καλύτερες διαδρομές με γραμμές, μετεπιβιβάσεις και ώρες αναχώρησης βάσει των δρομολογίων.

Άλλα αξιοθέατα

Φωτογραφίες: Wikimedia Commons (ελεύθερες/με άδεια) · Τρισδιάστατη προβολή: MapLibre + OpenStreetMap.